![]() |
Bernardinai.lt redakcija su džiaugsmu skaitytojams pristato naujausią, jau 25 žurnalo „Kelionė su Bernardinai.lt“ numerį, kuris pradeda septintuosius savo gyvavimo metus.
„Paprastumo džiaugsmas, kurį liudijame šiame žurnale, tai drąsa būti savimi, atrasti savo ribas ir jas priimti kaip dovaną, dalintis gyvenimu, iš egzistencinio turisto tapti piligrimu, grįžtančio į laukiančius Tėvo namus. Paprastumas – tai kartu ir šviesa, padedanti išvysti Kitą, kiekviename žmoguje atpažinti Dievo ambasadorių... Labai paprastas žurnalo numeris apie paprastus, o tai reiškia – itin svarbius dalykus...“ – redaktoriaus palydėjime rašo Andrius Navickas.
Naują žurnalo numerį galite pasklaidyti ČIA.
„Kiekviena akimirka yra galimybė priimti ištiestą Dievo pagalbos ranką – niekada nevėlu ir nėra netinkamo meto ar vietos sutikti Jį – Gyvenimą...“ – taip savo tekste „Paprasta.. Ne prasta...“ rašo kun. Kęstutis Dvareckas. Autorius dar sykį primena gerai žinomą tiesą – viskas prasideda nuo paprastų dalykų – paruošti arbatą šalia esančiajam ir ištarti labas – susitikti... Kitame tekste savo įžvalgomis apie paprastumą, sėkmingą gyvenimą ir laiką dalijasi Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, pranciškonė ses. Pranciška Bučelytė, žurnalistas Simonas Bendžius, teologas ir muzikantas Benas Ulevičius ir kunigas Aušvydas Belickas.
Humanitarinių mokslų daktarė Irena Eglė Laumenskaitė savo tekste klausia – ar užbaigėme Tikėjimo metus? Remdamasi Lietuvos gyventojų reprezentatyvaus tyrimo „Tikėjimas ir religingumas Lietuvoje, 2013“ autorė analizuoja probleminius tikėjimo klausimus ir jų sampratą šiandieninėje mūsų visuomenėje. Rubrikoje „Tikėjimo vartai“ taip pat skelbiamas Peterio Kreefto straipsnis „Apie šykštumą, teisingumą ir gailestingumą“, kuriame autorius be kita ko teigia: „Gailestingumas pranoksta protą, pranoksta teisingumą, pranoksta teisę, pranoksta įstatymą. ten, kur teisingumas sako „bausti“, gailestingumas sako „atleisti“...
Rubrikoje „Asmenybė“ šį kartą – du susitikimai. Pirmajame – pažintis su šventąja maištininke Dorothy Day. 2012 metais Amerikos vyskupai vieningai rekomendavo kanonizuoti šią žurnalistę, Katalikų darbininkų judėjimo JAV įkūrėją, kuriai Šventasis Sostas jau yra suteikęs Dievo tarno titulą. Per visą XX amžiaus bažnyčios istoriją sunku atrasti kitą kataliką, kuris tiek kartų vertė Bažnyčios hierarchus griebtis už galvos... Antrasis susitikimas – su filosofu, istoriku, politologu Kęstučiu K. Girniumi, kuriame pasakojimas nusidriekia tarp JAV ir Lietuvos, vaikystės prisiminimų ir šiandienių iššūkių, istorijos bei filosofijos, tautos ir asmens...
Teisingumas yra kiekvienos visuomenės kertinis akmuo. Rubrikoje „Civitas“ publikuojami Dešimt teisingos visuomenės principai, kuriuos suformulavo Bažnyčios socialinis mokymas. Žydų rabinas Jonathanas Sacksas pateikia „Septynis žydiškos lyderystės principus“. Pasak autoriaus, „Judaizmo širdyje glūdi trys įsitikinimai apie lyderystę: mes esame lasvi, mes esame atsakingi ir kartu mes galime pakeisti pasaulį...“
„Caritas“ – iššūkio ir tiesos vieta – teigia italas kunigas Giovanni Sandona, turintis beveik 30 metų kunigystės patirtį. Jo mintys skaitytojams suteiks daug vilties, nors gal ir visiškai sujauks nusistovėjusį supratimą apie tai, kas yra „Caritas“ Bažnyčioje, o Bažnyčia pasaulyje... Viešųjų ryšių ir informatikos specialistė Maria Rosa Logozzo straipsnyje „Visuomet egzistuoja pokalbio galimybė“ pateikia bendravimo analizę. Autoriais žodžiais tariant, „bendravimo iššūkis –padėti mums tapti bendrija, dalyvaujančia Trejybės gyvenime – gyva Bažnyčia...“.
Rubrikoje „Šeima“ publikuojama straipsnis „Laimingos santuokos formulė“, parengtas pagal 1936 metų anglų patarimus. Čia rasite daug išmintingų patarimų, kurie, kaip dažniausiai ir nutinka, yra paprasti ir gerai visiems žinomi, tik, dažniausiai, pamirštami. Kitas straipsnis – apie skyrybas. Kas kaltas, kas teisus? Arba ką pamiršome šiandien, kuomet gyvename greitų santuokų ir dažnų skyrybų laiku...
Rubrikoje „Pokalbiai apie kultūrą“ – trys vyriški susitikimai. „Rašyti reikia tik tai, kas pačiam svarbu“ – teigia Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas, poetas Antanas A. Jonynas, neseniai paminėjęs savo 60-metį. Praėjusių metų pabaigoje literatūrologas Virginijus Gasiliūnas apdovanotas Vytauto Kubiliaus premija „už literatūros istorijos ir kasdienio gyvenimo kritinę refleksiją asmeniniame tinklaraštyje“. Tad ta proga pokalbis su literatūrologu apie literatūros lankas, archyvus, radiją, tinklaraštį ir, žinoma, knygas. „Muzika man – sielos mankšta“ – teigia jaunas, charizmatiškas muzikantas iš Žemaitijos Saulius Petreikis grojantis įvairiaisiais pasaulio šalių instrumentais ir šiandien jau pats sunkiai besuskaičiuoja, kiek savo kolekcijoje turi visokių fleitų ir dūdelių.
Naujoje šio žurnalo rubrikoje „Ugdymas“ skelbiamas Donato Puslio straipsnis „Mokykla kaip svajonė“, kuriame autorius dalijasi savo kaip mokytojo patirtimi, savo mokinių išmintimi bei piešia mokyklos Lietuvos ateičiai viziją. Pokalbyje pranciškonas Evaldas Darulis atsiskleidžia ne tik kaip kunigas, bet ir kaip žvejys, gamtininkas, skautas, o visų pirma, žinoma, kaip brolis kitam žmogui, gamtai visam kas gyva. Apžvalgininkas Russell Ronald Reno savo straipsnyje „Krikščionis intelektualas“ ieško atsakymo į klausimą kaip šiandieniniame kultūriniame klimate, kuris nėra palankus tikinčiam žmogui, turi elgtis krikščionis intelektualas, kaip jis turėtų žvelgti į savo pašaukimą būti intelektualu.
Šiame žurnale ir dvi esė – Jurga Lūžaitė-Kajėnienė rašo apie savo vaikystės ir šiandienius namus, kurių jaukumą ir netvarką kuria šeima, o Vilma Banytė – ateities pasaką apie laisvę, pasaką, kurioje kaip ir dera – išgalvoti dalykai iš paties gyvenimo...
Skaitytojų (ypač nuolatinės žurnalo dailininkės Marijos Zaleskytės) pageidavimu, šiame žurnale atsirado rubrika „Vaikams“, kurioje skelbiame ištrauką iš ką tik Bernardinai.lt išleistos Silvijos Laurenčikaitės ir Jarlo Aleksandro Brantingo pasakų knygos „Cupės ir Zupės gyvenimas bei nepaprasti nuotykiai“, kurios pagrindinės veikėjos dvi musės pabunda po žiemos miego ir taip prasideda nuotykių kupinas jų gyvenimas.
Šį kartą „Skanaus“ taria Bernardinai.lt finansininkė Danguolė Nekrašienė kviečianti pasigaminti Užgavėnių varškės pyragą.
O po užgavėnių, kaip ir priklauso, prasideda gavėnia, tad rubrikoje „Maranata“ – „Dešimt patarimų gavėnios laikotarpiui“.
Gražios Jums kelionės...
Daugiau apie žurnalą skaitykite ČIA.
Įsigyti žurnalą galite ČIA