![]() |
Balandžio 10 d. 12 – 17 val. šalies profesinės mokyklos kviečia mokinius, jų tėvus, mokytojus, visus besidominčius apsilankyti, susipažinti su šių mokyklų galimybėmis: ko ir kaip galima mokytis, kokia įranga ir technika naudojama mokantis amato, kur galima atlikti praktikas ir kur įsidarbinti.
Atvirų durų dienose lankysis ir Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai, domėsis, kaip rengiami kvalifikuoti darbuotojai, ypač tokių paklausių specialybių kaip statybos ir paslaugų verslo.
Ministras Dainius Pavalkis 12 val. lankysis Vilniaus statybininkų rengimo centre Viršuliškių skyriuje (Laisvės pr. 53, Vilnius). Ministras domėsis, kaip ruošiami namų renovacijos specialistai, kartu su mokiniais apžiūrės modernią praktinio mokymo bazę, kurioje rengiami mūrininkai, apdailininkai, dažytojai, staliai ir kiti statybų sektoriaus darbuotojai.
Viceministrė Genoveita Krasauskienė lankysis Klaipėdos profesinėse mokyklose: 12.30 val. Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje (Puodžių g. 10), 14.00 val. Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje (J. Janonio g. 13).
Pasak ministro Dainiaus Pavalkio, pastaraisiais metais profesinis mokymas keičiasi iš esmės, auga jo populiarumas ir kokybė. Dauguma mokyklų turi atnaujintas mokymo bazes, kur mokoma dirbti naujausia įranga. Visuotinė atvirų durų diena profesinėse mokyklose – puiki galimybė kiekvienam besidominčiam savo akimis pamatyti, kaip, kur ir ko mokosi būsimieji įvairių sričių darbuotojai.
Panaudojant ES paramą, profesinėse mokyklose kuriami modernūs sektoriniai praktinio mokymo centrai, aprūpinti pačia naujausia įranga, kurią naudoja gamybos, verslo įmonės. Profesijos mokytojai taip pat atnaujina savo žinias ir įgūdžius stažuodamiesi verslo bendrovėse. Bendradarbiaudamos su darbdaviais, profesinės mokyklos rengia tokius darbuotojus, kurių reikia darbo rinkai.
Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Teikiamas pagrindinis, vidurinis išsilavinimas ir kartu profesinė kvalifikacija. Apie 70 proc. viso mokymosi laiko skiriama praktikai.
Iš viso daugiau kaip 70 šalies profesinio mokymo įstaigų siūlo apie 400 įvairių profesinio mokymo programų: architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto, žemės ūkio, miškininkystės ir kt.
Kaip rodo pastarųjų metų mokinių pasirinkimai, dažniausiai norima įgyti statybininko, automechaniko, virėjo specialybę. Mažiausiai populiarios, bet darbo rinkoje paklausios, metalo apdirbimo ir mėsos perdirbimo kvalifikacijos.
Lietuvos profesinės mokyklos siūlo ne tik stiprina praktinį mokymą, bet ir daug dėmesio skiria mokinių saviraiškai, užimtumui, prevencijai. Beveik kiekvienoje profesinio mokymo įstaigoje veikia sporto, menų, šokio, dainavimo, kolektyvai.
Profesinių mokyklų mokiniai gauna stipendiją, suteikiamas bendrabutis.
Iš viso Lietuvos profesinėse mokyklose mokosi per 46 tūkst. mokinių.