Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 48187

„Juodąjį penktadienį“ jau žinome, o ar prigis „paramos antradienio“ tradicija?

$
0
0
Jorge Lopez/unsplash.com

JAV dar praėjusiame šimtmetyje atsiradusios didžiausios išpardavimų dienos „juodasis penktadienis“ ir „kibernetinis pirmadienis“ puikiai žinomos ir Lietuvoje. Deja, apie iškart po jų švenčiamą „paramos antradienį“ (ang. Giving Tuesday), kaip atsvarą besaikiam vartojimui, žino mažai kas. Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ siekia įtvirtinti šią tradiciją Lietuvoje bei kviečia prisidėti – kiekvieną Lietuvos švietimui skirtą eurą tarptautiniai donorai padvigubins.

Projektas „Renkuosi mokyti!“

Praūžus didiesiems metų išpardavimams, šiandien, lapkričio 28 d., visas pasaulis švenčia „paramos antradienį“ (ang. Giving Tuesday), kada kiekvienas kviečiamas paaukoti gražiam tikslui, paremti socialinį projektą ar organizaciją ir skirti bent simbolinę paramą kaip alternatyvą dar vieno, vargu ar reikalingo, daikto įsigijimui. Iniciatyvą 2012 m. pradėjo Jungtinių Tautų Fondas, ji puikiai žinoma JAV ir populiarėja visoje Europoje.

Prisidėdamas prie šios paramos tradicijos įtvirtinimo, projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ kviečia paremti teigiamus pokyčius mokyklose, o pasaulinis tinklas „Teach for All“ Lietuvos žmonių investicijas į švietimą padvigubins. „Šalies ateitis prasideda klasėje, todėl kiekvieną eurą, skirtą švietimui traktuojame kaip investiciją, kuri tikrai atsipirks ateityje. Siekiame surinkti 15 000 eur, o tikslą įvykdžius, tokią pačią sumą skirs tarptautiniai donorai. Būtų puiku, jei filantropijos idėjos mūsų visuomenėje sklistų taip pat sparčiai kaip ir komercinės“, – iniciatyvą pristato projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ vadovė Skaistė Lazdauskaitė.

Gauta parama bus skirta projekto plėtrai – pritraukti ir atrinkti motyvuotus jaunus lyderius, kurie inicijuos pokyčius Lietuvos mokyklose, siekdami kiekvieno vaiko mokymosi sėkmės ir džiaugsmo. „Deja, Lietuva UNICEF sudarytame vaikų gerovės indekse užima 27 vietą iš 29, didėja pasiekimų atotrūkis tarp besimokančiųjų didmiestyje ir regionuose, žemas mūsų mokinių pasiekimų lygis PISA reitinguose. Įkvepiantis mokytojas ir besikeičiančios mokyklų bendruomenės galėtų pagerinti situaciją“, – sprendimą nurodo S. Lazdauskaitė . Planuojama, kad 2018 m. rudenį mokyklose pradės dirbti 26 „Renkuosi mokyti!“ mokytojai, o 2019 m. – jų būtų jau 30 ir kiekvienais metais skaičius augtų. Programa taip pat padeda spręsti senstančių Lietuvos mokytojų krizę – tik mažiau nei 4% mokytojų yra jaunesni nei 30 metų ir net 65% mokytojų amžius siekia 45-60 metų.

Pasak portalo „Aukok.lt“ vadovės Ingos Langaitės, iniciatyvos, kai skiriama parama padvigubinama yra vis dar retas reiškinys mūsų šalyje. „Lietuviai jau yra įpratę prie tokių aukojimo skatinimo priemonių, kaip televiziniai paramos koncertai, raginimai pirkti tam tikras prekes, Gala vakarienės, labdaros aukcionai. Per visą portalo „Aukok.lt“ gyvavimo laiką renkama parama buvo dvigubinama tik vieną kartą, tačiau akcija buvo labai sėkminga ir pritraukė daugiau dėmesio nei įprastai“, – patirtimi dalinasi I. Langaitė. Pasak jos, šis būdas patrauklus, nes net ir mažiausia suma gali tapti svarbiu indėliu. Be to, tokia iniciatyva skatina ir pačias organizacijas aktyviau ieškoti paramos.

Paremti projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ galite portale „Aukok.lt“:
https://www.aukok.lt/projektai/Renkuosi-mokyti.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 48187


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>