Europos Sąjungos narių nuomonės dėl sankcijų Rusijai išsiskyrė. The Financial Times šiuo klausimu ES nares skirsto į tris sąlygines grupes: „didžioji Europos trijulė" (Anglija, Vokietija, Prancūzija), posovietinio bloko narės ir neutraliosios, labai susijusios su Rusija ekonomiškai.
Iš didžiosios trijulės sankcijoms labiausiai priešinasi Vokietija. Anglija pirmiausiai laikėsi griežtos amerikietiškos linijos, bet paskutinę savaitę palinko link švelnesnės prancūziškos nuomonės.
Iš sovietinio bloko sankcijų Rusijai labiausiai nori Lenkija ir trys Baltijos valstybės, o iš trečiosios grupės mažiausiai bausti Rusiją linkę olandai ir italai, besibaiminantys atsakomųjų Kremliaus veiksmų, teigia The Financial Times apžvalgininkas. Būtent šitos grupės bei Vokietijos pozicija ir lėmė gana švelnų vakarykštį ES sprendimą: sustabdyti su Rusija derybas dėl vizų liberalizavimo ir kelias dienas dar leisti jai pasitaisyti: nuo karo veiksmų pereiti prie diplomatinio dialogo.
Su Rusija nenori pyktis ir jos kaimynė rytuose - Japonija, penktadienį pareiškusi, kad neįves jokių sankcijų Rusijai. O štai Kanada skubiai išsiuntė iš šalies visus ten buvusius aštuonis Rusijos kariškius, kurie gilino žinias Kanados universitetuose, o vienas jų dėstė rusų kalbą. Jiems išsikraustyti iš Kanados buvo skirtos tik 24 valandos.
Tuo tarpu buvęs pasaulio šachmatų čempionas, vienas iš V. Putino opozicionierių Garis Kasparovas siūlo Vakarams efektingą V. Putino įveikimo receptą: nutraukite verslo ryšius su rusų oligarchais ir jie patys paliks bejėgį V. Putiną. „Įveskite sankcijas ne 140 mln. rusų, bet 140 Rusijos oligarchų ir jie kitą dieną išmes Putiną į sąvartyną, jei jis nesugebės apginti jų aktyvų užsienyje. Smokite per jų vizas, per jų vilas, per jachtas užsienyje ir sąskaitas Šveicarijos bankuose. Naudokitės bankais, o ne tankais", straipsnyje The Wall Street Journal kviečia G. Kasparovas.