Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 48187

Šeimos draugai

$
0
0

Kas jums svarbiau – draugai ar šeima? Jeigu tektų rinktis – tik šeima ar tik draugai? Gerai, kad niekas rimtai nekelia tokio pasirinkimo. Nes kad ir kaip mylėtume savo sutuoktinį, vaikus ir tėvus, mums būtini ir draugai – nuostabūs žmonės, pasirengę palaikyti kompaniją ir liūdną akimirką, ir švenčių metu, su kuriais galima aptarti iškilusią problemą, viską, kas svarbu, ir su jais neturime jokių problemų... Ar tikrai visada taip?

Bendravimas su draugais užima per daug laiko

Įsivaizdavimas apie tai, kokią vietą gyvenime turi užimti draugai, susiformuoja vaikystėje. Tada nusistovi ir artimumo bei bendravimo su kitais lygis. Labai daug tai priklauso ir nuo tėvų ar kitų giminaičių pavyzdžio. Vaikas, praleidęs vaikystę didelėje draugiškoje artimųjų kompanijoje, tikėtina, ir ateityje sieks sukurti panašius santykius. Nemažą vaidmenį atlieka ir charakterio bei temperamento bruožai. Požiūriai gali keistis ir suaugusiame amžiuje. Taip, tarkim, bendraujanti žmona ir uždaras vyras neretai perima vienas kito savybes ir bendraudami su draugais prieina auksinio viduriuko.

Čia dera pakalbėti apie neretai susiklostančią situaciją, kai susituokus, pasipila priekaištai, kad vyras vis dar nori susitikinėti su bičiuliais vyrais ir užsiimti kažkokia konkrečia veikla (kartu žaidžia futbolą, važiuoja į pirtį ir pan.), o žmona tuo tarpu lyg ir jaučiasi atskirta. Tik reikalas čia tas, kad moterims visiškai pakanka bendravimo su kitomis moterimis, tai jau ir yra užsiėmimas, ir tam nereikalinga kažkokia papildoma veikla. O vyrai dažnai nemoka tiesiog „paplepėti“ su draugais, jie susitinka dėl kažko konkretaus. Tai darbas, sportas, žvejyba ir pan.

Draugai nepatinka

Mes negalime mylėti visų žmonių, ir visai tikėtina, kad kažkas iš mūsų sutuoktinio artimųjų ar draugų mums gali nepatikti. Kodėl? Žmonės tiesiog turi skirtingus bendravimo poreikius, ir atsitinka taip, kad tai, kas džiugina vieną sutuoktinį, kitą galbūt pykdo ar liūdina. Kiti žmonės mums gali tiesiog nepatikti, bet dėl to, kad mums kažkas nepatinka, nereiškia, kad sutuoktinis nebeturi teisės su jais bendrauti. Galbūt geriau pamąstykite, kodėl tie draugai sutuoktiniui tokie svarbūs, kodėl santykiai tokie tvirti? Ir visiškai neverta kritikuoti a la „kas tave gali sieti su tokiais žmonėmis?“, tai tik sukels pykčius ir nuoskaudas. Juk ne paslaptis, kad jei žmonės draugauja, vadinasi, kažkas juos sieja. Galite tiesiog pasakyti, kad jums nepatinka konkretus elgesys ar poelgis, bet juk tam nebūtina kritikuoti paties žmogaus ar jo intelekto. Jei jums išties nepatinka bendrauti su tais žmonėmis, pasistenkite su sutuoktiniu be nuoskaudų susitarti dėl bendravimo atskirai. Kita vertus, galite ir pasielgti visiškai priešingai bei netikėtai: pasistenkite praleisti su jais kuo daugiau laiko, organizuokite bendras išvykaas, susitikimus. Neatmestina, kad išvydę žmones skirtingose gyvenimiškose situacijose ir pažinę jų savybes, jūs pakeisite savo požiūrį.

Draugai per daug patinka

Net ir susituokę, mes toliau bendraujame su skirtingais žmonėmis, taip pat ir su priešingos lyties atstovais. Tiesiog vyras ir žmona paprastai turėtų sutarti, kas šiame bendravime leistina, o kas ne. Nes jei manysite, kad draugų geriau iš viso neturėti, tai klysite. Neapsaugosite artimojo nuo santykių su kitais, geriau tiesiog pasirūpinkite, kad jūsų šeimyninis bendravimas ir toliau išliktų įdomus, kad rutina ir konfliktai netaptų šių santykių pagrindu.

Konfliktai su draugais

Ne paslaptis, kad draugystės kartais išyra... Gaila netekti santykių, net jeigu ir yra konkrečių konflikto priežasčių. Ir norėtųsi to išvengti, nes ne paslaptis, kad su amžiumi naujų draugų atsiranda vis rečiau. Visi tai supranta, bet kartais taip nutinka, kad susigrąžinti ar ištaisyti klaidą būna sunku. Reikia tiesiog atminti, kad aukšti reikalavimai tiek sau, tiek kitiems, gali garantuoti socialinį stabilumą, bet sutikite, kad net geri žmonės kartais padaro klaidų... Jei nutrauktume santykius su visais, kurie nors kartą pasielgė ne taip, kaip tikėjomės, tai... gana greit liktume vieni. Konflikto atveju reikia pasistengti aptarti konkrečią situaciją, o ne asmens savybes, daugiau kalbėkite apie savo jausmus, o ne pasmerkite gėdai. Niekada nebijokite pirmi padaryti žingsnio susitaikymui ir neapsunkinkite gyvenimo nuoskaudas atsimindami iki gyvenimo galo. Pabandykite į savo situaciją pažvelgti iš šalies, pasistenkite pasvarstyti, kodėl taip neseniai jūsų draugu laikytas žmogus pasielgė vienaip ar kitaip...

Žinoma, daug kas gyvenime keičiasi, kaip ir šio pasaulio priėmimas. Bet draugystė – pernelyg didelė vertybė, kad netektumėme jos dėl mažmožių.

Pagal www.7ya.ru parengė JLK

Bernardinai.lt


Viewing all articles
Browse latest Browse all 48187


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>