5238,52Lt – tokia suma pasiekė šv. Alfonso pradinės mokyklos statybų organizatorius saleziečių vienuolius Kanangos mieste, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Afrikoje. Už šias aukas bus nupirkti suolų komplektai 2 mokyklos klasėms. Šiuo metu šv. Alfonso mokykla talpina 18 klasių, 18 mokytojų ir 1600 1-6 klasių moksleivių, t.y. po 60-80 vaikų vienoje klasėje.
Gruodžio 17 – sausio 12 dienomis moksleivių ateitininkų sąjunga organizavo projektą „Ateitis Afrikai“. Jo metu 14 moksleivių ateitininkų kuopų kepė imbierinius sausainius ir mokyklose, bažnyčiose Lietuvos miestuose bei miesteliuose rinko aukas pradinės mokyklos statyboms 25 000 tikinčiųjų turinčioje šv. Alfonso parapijoje Kanangos mieste.
Kongo Demokratinė Respublika pasirinkta neatsitiktinai. Šalis kenčia nuo neseniai pasibaigusio pilietinio karo, pareikalavusio 5,4 milijonų aukų. Anot Tarptautinio Pabėgelių Komiteto, kasdien 1250 žmonių miršta nuo su karu susijusių pasekmių – bado ir ligų. UNICEF duomenimis, pusė 66 milijonų šalies populiacijos neturi priėjimo prie švaraus vandens. 1 iš 5 vaikų kenčia nuo diarėjos. Nemažai vaikų po karo liko našlaičiais ir yra priversti gyventi gatvėse. Vaikų švietimas – opi šalies problema regione. 7,4 milijono, tai yra 25% šalies vaikų, nelanko pradinių mokyklų.
„Mūsų organizacija atsiliepia į popiežiaus Pranciškaus kvietimą kovoti su skurdu pasaulyje. Inteligentiškumas – vienas iš ateitininkų principų. Tikime, jog padėdami Afrikos vaikams siekti švietimo ne tik puoselėjame šį principą, bet ir prisidedame prie politinio stabilumo užtikrinimo Kongo Demokratinėje Respublikoje. Be to, akcijos dalyviai moksleiviai ir aukotojai gali suvokti, jog su nedaug pastangų įmanoma prisidėti prie teigiamų pokyčių pasaulyje. Džiaugiamės akcijos sėkme ir tikimės, jog ji taps kasmetine,“ – teigė akcijos koordinatorius Laurynas Grušas.
Ateitininkų federacija yra seniausia Lietuvos jaunimo organizacija. Ateitininkai ugdo tautišką ir katalikišką jaunimą, pasiruošusį aktyviai įsijungti į religinę, visuomeninę, kultūrinę, intelektualinę bei pilietinę veiklą. Organizacijos nariai vadovaujasi penkiais principais: katalikiškumu, šeimyniškumu, visuomeniškumu, inteligentiškumu bei tautiškumu.