Naujasis kardinolas iš Seulo Andrew Yeomas So-jungas yra kilęs iš senas krikščioniškas šaknis turinčios šeimos: jo proprosenelis buvo paskelbtas kankiniu, o du jo broliai taip pat yra kunigai.
Seulo arkivyskupas A. Yeomas So-jungas yra tarp 19 dvasininkų, kuriuos popiežius Pranciškus nominavo kardinolais. Būsimojo kardinolo proprosenelis Peteris Yeomas Seok-tae ir jo žmona Mary buvo nužudyti 1850 metais, kai Joseonų dinastijos valdovai žiauriai persekiojo pirmuosius šalies krikščionis. Istorikai teigia, kad krikščionybės atėjimas į Korėją buvo unikalus. Geroji naujiena Korėjos pusiasalį pasiekė grupelės pasauliečių dėka. Šios grupelės nariai už siekį išlaikyti savo tikėjimą sumokėjo gyvybe. Naujai nominuoto kardinolo protėviai – Josephas Yeomas Deok-sunas, kuris buvo vienas pirmųjų į krikščionybę atsivertusių krikščionių, ir Peteris Yeomas Seok-tae – buvo šios grupelės nariai. Šios grupelės nariai, iš kurių kruvinos aukos išaugo krikščionių bendruomenė Korėjos pusiasalyje, yra vadinami tikėjimo tėvais. Šiandien Korėjos katalikai sudaro 10 proc. visų gyventojų, kurių didžioji dauguma tradiciškai yra budistai. Pietų Korėjos katalikų bendruomenė yra trečia pagal dydį visoj Azijoje ir gausumu nusileidžia tik Filipinams ir Vietnamui. Pietų Korėja gali džiaugtis gausius pašaukimų skaičiumi ir tuo, kad gali siųsti katalikų misionierius į kitas pasaulio šalis.
Gimęs senas krikščioniškas šaknis turinčioje šeimoje, Yeomas mėgsta pasakoti apie tai, kaip bendrų šeimos maldų dėka atrado savo pašaukimą kunigystei. Jo močiutė Maddalena Park ir mama Baek Geum-wol 30 metų kas dieną eidavo į šv. Mišias ir melsdavosi, kad jų vaikai taptų kunigais. Yeomas yra trečias iš šešių vaikų šeimoje. Jis kunigu buvo įšventintas kartu su dviem jaunesniais savo broliais, kuri taip pat tarnauja Seulo vyskupijoje.
Į seminariją Yeomas įstojo dar būdamas paauglys. Tuomet jam tebuvo 15 metu. Jis baigė Korėjos katalikų universitetą ir 1970 metų gruodžio 8 dieną buvo įšventintas kunigu. Studijų metu jis nusprendė norįs savo teologines žinias panaudoti pastoracinei veiklai. Todėl savo magistro diplomą jis apsigynė psichologijos ir psichologinio konsultavimo srityje. Taip pat Yeomas gavo ir Rytų Azijos pastoracinio instituto Filipinuose diplomą. Tačiau net ir studijų metu jis nepaliovė aktyviai tarnauti skirtingose vyskupijose. Kai buvo pašauktas užimti Seulo vyskupijos kurijos generalinio sekretoriaus postą, jis paprašė vieno – kad jam ir toliau būtų leista vykdyti ir pastoracinę veiklą parapijose. Jo pirmtakas kardinolas Nicholas Cheongas Jin-sukas nedvejodamas sutiko. Yeomas taip pat aktyviai veikė, kad Bažnyčia būtų matoma žiniasklaidoje ir būtent jo pastangomis 1990 metais gimė kompanija „Peace Broadcasting Corporation“ (Taikos transliavimo korporacija). Ši korporacija turėjo savo televiziją ir radiją, kurios tapo visuomenėje girdimu krikščionišku balsu, nepaliaujamai atstovaujančiu taikos, susitaikymo, gyvybės kultūros, žmogiško orumo ir pamatinių žmogaus teisių vertybes.
2001 metų gruodį popiežius Jonas Paulius II nominavo Yeomą Seulo vyskupu augziliaru. Kitais metais po vyskupo šventimų 58 metų monsinjoras Yeomas Soo-jungas tapo Seulo arkivyskupijos generaliniu vikaru ir šiame poste išbuvo iki 2012 metų, kai Benedikto XVI buvo paskirtas arkivyskupu metropolitu. Jo paskyrimas Seulo arkivyskupijos vadovu buvo labai svarbus visai Korėjos Katalikų Bažnyčiai: miesto arkivyskupas taip pat yra ir Šiaurės Korėjoje esančio Pchenjano apaštalinis administratorius. Korėjos pusiasalis yra padalintas nuo 1953 metų, kai ten iškilo taip vadinama bambukinė uždanga. Šiandien tūkstančiai korėjiečių šeimų vis dar yra atskirtos viena nuo kitos. Arkivyskupo sprendimas švęsti paskyrimą tą dieną, kai buvo minimos 62 Korėjos karo pradžios metinės, buvo simbolinis gestas, raginantis žengti susitaikymo, taikos ir susivienijimo keliu.
Per visą savo tarnystę būsimasis kardinolas nuolat pabrėždavo svarbų kankinių, kurie yra autentiški krikščioniško tikėjimo liudytojai, vaidmenį. Kankiniai, pasak jo, moko mus sekti Kristumi kiekviename mūsų gyvenimo žingsnyje. Savo kalbose būsimasis kardinolas taip pat dažnai pabrėždavo dialogo, susitaikinimo ir taikos tarp abiejų Korėjų troškimą.
Arkivyskupo Yeomo kunigišką veiklą charakterizuoja ir siekis skelbti gyvybės kultūrą. Pagarba žmogaus gyvybei yra labai aktualus klausimas Korėjos Bažnyčiai. Korėjoje augant tyrimų centrų, savo eksperimentams naudojančių žmogaus embrionus, skaičiui, Korėjos Bažnyčia yra priversta vis garsiau kalbėti apie būtinybę ginti žmogaus, ypač silpniausiųjų, gyvybę.
Žinias apie nominavimą į kardinolus arkivyskupas Yeomas sutiko su nusižeminimu ir tik pakartojo savo kaip vyskupo šūkį, paimtą iš Apreiškimo Jonui knygos: „Amen. Veni, Domine Jesu!“ Be šio šūkio jo herbe taip pat yra vaizduojamas kryžius, simbolizuojantis Kristaus auką ir Korėjos kankinius, kurie tapo XIX amžiuje vykusių religinių persekiojimų aukomis, ir virš dviejų žvaigždžių skriejantis taikos balandis, įkūnijantis dviejų Korėjų susivienijimo viltį.
Parengta pagal Vatican Insider