Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 48187

Paprasti, bet neprasti itališki receptai: Brolis Karlas Bertagnin OFM

$
0
0

Brolis Karlas

Nuo 1996 metų, kai pirmą kartą atvyko į Lietuvą, brolis Karlas čia jaučiasi esantis namuose. Po to, kai penkeriems metams buvo grįžęs tarnauti į Italiją ir Ispaniją, 2012-aisiais jis gavo Venecijos provincijos leidimą ir ilgesniam laikui įsikūrė Kretingoje. Karlas jau yra spėjęs pagarsėti kaip talentingas kulinaras, vis nustebinantis draugus per šventes paprastais, tačiau puikaus skonio patiekalais. Paprašytas jis nedvejodamas sutiko pasidalinti pora receptų ir su „Kelionės su Bernardinai.lt“ skaitytojais.

Pasirodo, šeimininkavimas virtuvėje glūdi brolio Karlo kraujyje ir šeimos tradicijose. Brolis pasakoja, kad jo senelis dirbo vyriausiuoju virtuvės šefu viename iš garsiausių Veronos restoranų, o vėliau atidarė savo piceriją. „Jie dirbo kartu su močiute, nesamdė kitų virėjų – viską pasidarydavo patys. Jau nuo vaikystės per kiekvieną šventę pas senelius maistas būdavo kaip restorane: aperityvas, pirmas patiekalas, antras patiekalas, desertas, pertraukėlė, sūriai. Įrankiai ir indai būdavo tvarkingai serviruoti pagal visas taisykles. Iš jų ir perėmiau pomėgį gaminti“, – sako Karlas.

„Nesu mokęsis kulinarijos, – tęsia jis – bet jaučiu, kokia daržovė tinka su kokiu prieskoniu, su kokiais ingredientais ir panašiai. Tai daugiau intuicija, įkvėpimas. Pirmaisiais metais Lietuvoje, kai nerasdavau įsigyti tam tikrų produktų, tekdavo sukurti naujų variantų.“

„Pasiilgstu pomidorų, – paklaustas, ar pasiilgsta kokio nors maisto, gyvendamas Lietuvoje, atsako pranciškonas iš Italijos. – Lietuvos parduotuvėse parduodamų pomidorų negalima vadinti pomidorais. Taip pat lietuviškame maiste man dažnai pritrūksta spalvų.“ Brolis Karlas teigia, kad jam patinka lietuviška virtuvė, tačiau dažnai patiekalai jam būna per riebūs.

Pirmasis Karlo siūlomas receptas – cikorijų užkandėlė draugų apetitui sužadinti. Šį receptą, kuris jau tapęs tarptautiniu, perėmė iš senelio.

Cikorijų salotos su krevetėmis

Brolis Karlas

5 asmenims reikės:

140 g cikorijų salotų (kuo žalesni cikorijų lapai, tuo jie kartesni. Galima cikoriją pakeisti ir salierų stiebais)

1 indelio krevečių sūryme (gali būti ir didesnės, ir mažesnės)

1 šaukšto su kaupu majonezo

1 šaukšto su kaupu kečupo.

Šiai užkandėlei nereikia prieskonių.

Atskiriame ir į lėkštę sudedame pavienius cikorijos lapus. Sumaišome majonezą su kečupu ir užtepame ant cikorijos lapų „laivelių“. Tada ant padažo dedame krevetes. Viskas paruošta! Lėkštę su užkandėle galima papuošti vyšninių pomidoriukų puselėmis.

Kaipgi italas apsieitų be makaronų? Kitas brolio Karlo siūlomas patiekalas – makaronai su cukinijomis ir pomidoriukais.

Makaronai su cukinijomis ir pomidoriukais

Brolis Karlas

5 asmenims reikės:

500 g makaronų (galima naudoti įvairius trumpus makaronus – vamzdelius, kaspinėlius, spyruokles. Svarbiausia, kad makaronuose nebūtų kiaušinių)

3 mažyčių ar 1 didesnės cukinijos

1 svogūno

1 skiltelės česnako

250 g vyšninių pomidoriukų

Šviežių baziliko lapelių

Alyvuogių aliejaus (geriausia naudoti ypač gryną alyvuogių aliejų)

Parmezano sūrio

Druskos, pipirų.

Nulupame svogūną ir plonai supjaustome. Nėra didelio skirtumo, kokia forma, gali būti ploni pusiniai žiedeliai. Susmulkintus svogūnus pakepiname alyvuogių aliejuje.

Tuomet paruošiame cukiniją. „Paprastai naudoju cukinijos žievę, – sako Karlas, – viduriuką su sėklomis išpjaunu ir išmetu. Dėl to geriausia imti nedideles cukinijas, kad jų odelė būtų minkštesnė. Iš pradžių supjaustau cukiniją išilgai, o po to – griežinėliais.“ Brolis Karlas juokiasi, kad gal atrodo keistai rinkdamasis cukinijos žievę, bet pagrindinis cukinijos skonis susitelkęs būtent žievėje.

Kai svogūnai apkepa, dedame cukiniją. Įmetame skiltelę nesmulkinto česnako kvapui suteikti. Kepame ant vidutinio stiprumo ugnies. Pomidoriukus supjaustome griežinėliais į keturias dalis. Suminkštėjus cukinijoms, suberiame pomidoriukus, įdedame keletą baziliko lapelių. Visoms daržovėms suminkštėjus, padažas paruoštas. Pagardinkite druska ir pipirais pagal skonį.

„Italijos virtuvė labai atidžiai vertina produktų kokybę, – sako brolis. – Verčiau mažiau valgyti, bet kokybiškai. Geri produktai turi stiprų skonį, todėl reikia mažiau prieskonių.“

Karlas rekomenduoja verdant makaronus laikytis virimo instrukcijų. Nurodytą laiką reikia pradėti skaičiuoti tuomet, kai į verdantį vandenį sudėti makaronai vėl pradeda virti. Kad makaronai gerai išvirtų ir nesuliptų, 100 gramų makaronų reikia 1 litro vandens. Tik nepilkite į vandenį aliejaus!

Maišant makaronus su padažu, reikia įpilti alyvuogių aliejaus. Ant viršaus užtarkuokite parmezano sūrio. Lėkštę su makaronais papuoškite baziliko lapeliais.

Skanaus!

Parengė Monika Midverytė OFS


Žurnalas „Kelionė su Bernardinai.lt“


Viewing all articles
Browse latest Browse all 48187


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>