Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 48187

KT: buvusi vyriausybė pedagogams algas sumažino neteisėtai

$
0
0

590c4ace099c1a1934fda11ddce694f043f9faa2

Konstitucinis Teismas (KT) priėmė nutarimą, kad buvusios Vyriausybės nutarimas, kuriuo reglamentuojama pedagogų ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio tvarka, prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui – Konstitucijai. 

Į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl neteisingo pedagogų atlyginimo nustatymo 2011 m. kreipėsi 10 Seimo Darbo partijos frakcijos narių. Administracinis teismas savo ruožtu kreipėsi į KT.  

Anot KT, buvusiai Vyriausybei nustačius biudžetinių įstaigų darbuotojų valstybinių ir savivaldybių mokyklų pedagogų atlyginimų dydžius ir kitas jų darbo apmokėjimo sąlygas, nebuvo atsižvelgta į tai, kad pagal Konstituciją esminės asmenų, gaunančių atlyginimą iš valstybės biudžeto lėšų, darbo apmokėjimo sąlygos, lemiančios jų darbo užmokestį, turi būti nustatytos įstatymu.  

KT taip pat prieštaraujančia Konstitucijai pripažino Švietimo įstatymo nuostatą, kuria Seimas pavedė Vyriausybei nustatyti valstybinių ir savivaldybių mokyklų pedagogų darbo apmokėjimo tvarką, nenustatęs esminių jų darbo apmokėjimo sąlygų. 

„Mums iš karto buvo akivaizdu, kad tuometinio švietimo ir mokslo ministro liberalo Gintaro Steponavičiaus įsakymas yra neteisingas. Sudarytos dirbtinės sąlygos itin smarkiai sumažinti mokytojų atlyginimus. Jeigu visiems biudžetiniams darbuotojams per krizę atlyginimai buvo sumažinti iki maždaug 10 proc., tai pedagogų sumažėjo daugiau nei 30 proc. Buvęs ministras turėtų prisiimti atsakomybę už tokią padarytą neteisybę“, – sakė Seimo Darbo partijos frakcijos narys Valentinas Bukauskas. 

KT nutarimas oficialiai bus paskelbtas 2017 metų sausio 2 dieną – taip siekiama išvengti darbo apmokėjimo trikdžių dėl teisinio reguliavimo neapibrėžtumo. 

Pagal KT įstatymo 57 straipsnį Konstitucinis Teismas savo nutarimą turi skelbti iškart po priėmimo. 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 48187


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>