Tykią gruodžio 5–osios popietę Kauno Senamiestį iš žiemos snaudulio budino būgnais skalambijanti žygeivių minia. Dviejų nevyriausybinių organizacijų – „Baltai Juoda“ ir „A. C. Patria“ organizuotoje eisenoje, buvo galima išvysti išraiškingais plakaitais ir transparantais nešiną bei gigantiškais akiniais mūvinčią jaunuolių minią. Praeiviams ji skelbė svarbią žinią: „Šiandien tarptautinė savanorių diena!”.
Nuo Vilniaus gatvės pradžios, per visą Laisvės alėją, jaunuoliai miestiečių dėmesio reikalavo ritmingai grodami būgnais ir entuziastingai skanduodami šūkį: „Būk Šaunuolis – būk savanoris!”.
Stabtelėję pusiaukelėje – prie Kauno miesto savivaldybės, savanoriai surengė trumpą performansą: suformavo didžiulį ratą, griausmingai skandavo savo šūkį ir įnirtingai bangavo rankomis. Vėliau eisenos dalyviai suformavo „traukinuką“ ir vingiuodami keliavo link kino teatro „Kanklės“. Ten savanoriai žiūrėjo įkvepiantį dokumentinį filmą apie savanorystę Lietuvoje - „Kita stotelė“.
Eisenoje norėta akcentuoti savanorio vaidmens svarbą ir reikalingumą pilietinėje visuomenėje. „Savanorystė – unikali saviraiškos ir atradimų sritis, kurioje gali dalyvauti kiekvienas visuomenės narys. Nesvarbu kokio esi amžiaus, lyties, tikėjimo, kokių gabumų turi – tu gali savanoriauti, tereikia išsirinkti širdžiai mielą sritį. Juo labiau, kad Kaune savanoriauti tikrai yra kur. Pažvelkite į šias šaunias eisenoje dalyvavusias, Kaune veikiančias organizacijas: „A. C. Patria“, „Baltai Juoda“, „Pifas“, „Kitas variantas”, „JCI“, „Raudonasis Kryžius“, Senjorų iniciatyvų centras, „Jaunimo linija“, „Deineta“, „Kauno moterų linija“, tarptautiniai „Carito“ savanoriai. Jos – pavyzdys visuomenei“, - pasakojo „Baltai Juoda“ organizacijos atstovė Elena Jurkutė.
„Lietuvoje įprasta manyti, kad savanorystė yra altruizmas, tarnystė, atsidavimas, tarytum savanoriai būtų kažkuo ypatingi. Tačiau nereikėtų pamiršti ir to, kad savanoriai yra tokie patys visuomenės nariai, tik – neabejingi. Savanorystė – tai mūsų – piliečių, teisė bei pilietinė valia, nepopuliariai tariant – ir pareiga. Valstybė rūpinasi daugybe svarbių dalykų, tačiau savanoriai savo veikla įneša ypatingai svarbų – žmogiškąjį indėlį, į valstybės teikiamų paslaugų kokybę. Jie nuoširdžiai rūpinasi bendra visuomenės gerove, ir daro tai neskaičiuodami įdėtų pastangų, jie tiesiog ima ir daro. Pilietiškoje visuomenėje svarbu ne tik kritikuoti, bet ir konkrečiai parodyti – ką galima padaryti geriau. Norime pabrėžti, kad žmonės, patalpinti į įvairiausias masinio apgyvendinimo institucijas, vis dar priklauso mūsų bendruomenei. Ir jie turi rūpėti ne tik „geraširdžiams socialiniams darbuotojams“, bet ir kitiems bendruomenės nariams“, – teigė „A. C. Patria“ atstovė Milda Lukoševičiūtė.
Bernardinai.lt